محیط کار : دنیای خود را رنگی کنید…نوآوری

“ضربه زدن درست با یک چوب خمیده ، بهتر از صرف همه عمر در تلاش برای راست کردن كژيهاست”                             کن بلانچارد

30-حالا به این گوش کنید. زمان سرمایه است ، هرگز بدون توجه به زمانی که لازم است صرف انجام كاري شود به کسِی بله نگویید . شجاعت پاسخ منفی دادن به تقاضاهای نامناسب یا غیرضروری، باید مؤثرترین ابزار مدیریت زمان شما باشد.

31-برای دانستن نقش هر بخش از سازمان خود وقتی را اختصاص دهید این زمانی را که پیشاپیش سرمایه­ گذاری می­کنید اضطراب شما را در پاسخگويي به کسی كه خارج از بخش شما یک درخواست خیلی فوری دارد، از بین خواهد برد.

32-“فلج ناشي از کمال­گرایی”پر هزینه است. گاهی اوقات تلاش برای بی­ نقص کردن امور ارزش ندارد. نظری به” هزینۀ زمانی” که برای کمال گرایی نیاز است بیاندازید وآن را با ارزش کار بی­ نقص بسنجید. بسیاری از اوقات رتبه دومی که عملیاتی شده بهتر از رتبه اولی است که هنوز روی میز طراحی مانده است.

33-وقتی یادداشتی می­ فرستید برای همه عالم کپی ارسال می­ کنید؟ آیا واقعاً مردم اهمیتی به این کار می­ دهند؟ بنا بر اين وقتی یادداشتی می­نویسید یا ایمیل می­ فرستید، تنها آن را برای افرادی که بايد بدانند ارسال کنید. بعضی از افراد احساس می­کنند باید به هر چیزی پاسخ دهند که درآن صورت وقت همه تلف می­شود.

34-می خواهید نکات نوشته شده بوسیله شما به سرعت در میان همه منتشر شود؟ جملات خود را به پانزده کلمه محدود کنید.

35-آیا واقعاً گوش می دهید؟ هربار که می­ گويید : “اما من فکر کردم که شما گفتید” افزون بر آن باید بگويید : “من تمام این مدت را با انجام کارهای خطا هدر دادم”. گوش دهید ، مطالب را روشن سازید ومطمئن شوید پیش از برداشتن گام بعدی ، مطلب را درک کرده­ اید. این کار برای هر دو طرف گفتگو ، سرمایه­ گذاری خوبی در زمان است.

36-آیا کار شما این است که هر توپی را هر کس انداخت جمع کنید؟ با هر هزینه­ ای از چنین برچسبی اجتناب کنید. درباره آن بیاندیشید.

37-تلاش نکنید که مشکلات دیگران را رأساً حل کنید . ممکن است با آنان همدردی کنید اما اگر وقت خود را برای حل مشکلاتشان صرف کنید ، باشگفتي در مي­يابيد مشکل بعدی آنان هم مشکل شما خواهد بود. بهترین کمکی که می­توانید در این زمینه به دیگران بكنید این است که به آنان یاد دهید چگونه مشکل خود را حل کنند.

برای دانلود PDF متن اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *