• فارسی
  • English

Email info@ramangroup.ir

Head Office 91015075 21 98+

خدمات خلاقانه

گروه مالی نوآفرین رامان > خدمات خلاقانه

افزایش ارزش سهام هلدینگ های دارای پرتفوی غیربورسی

آیا از ارزش روز پرتفوی غیربورسی هلدینگ تان آگاهی دارید؟ آیا پرتفوی غیربورسی هلدینگ ریسک مفروض و بازده مطلوب مورد نیاز سهامداران را پوشش می دهد؟ هر کدام از شرکت های فرعی و وابسته هلدینگ با توجه به ارزش روزشان چه سهمی در پرتفوی هلدینگ دارند؟ تخصیص منابع به کدام یک از شرکت های پرتفوی بر ارزش سهام هلدینگ می افزاید؟ ترکیب سبد سهام بهینه برای هلدینگ کدام است؟ ما در گروه مالی نوآفرین رامان با استفاده از مدل سازی مالی تعاملی (Interactive) علاوه بر به دست آوردن ارزش روز پرتفوی نسبت به بهینه سازی آن با هدف ارزش آفرینی بیشتر برای هلدینگ ها غیربورسی و بورسی اقدام می نمائیم.

تامین مالی زنجیره تامین (Supply Chain Finance)

از آنجا که رقابت جهانی سخت تر می شود و سهامداران، به طور مداوم، تقاضای عملکرد بهتر مدیران شرکت ها را نسبت به همتایان خود دارند، فرصت های خلق ارزش در زنجیره تامین کسب و کار مورد نیاز است. همراه با شرایط نقدینگی سخت تر، مدیریت ارشد به طور فزاینده ای بر تضمین تمرکز قوی تر بر بخش تامین مالی زنجیره تامین و بهینه سازی سرمایه در گردش اصرار دارد. برای رسیدن به اهداف مذکور روش (SCF (Supply Chain Finance، راه حل هایی برای تامین مالی کالا و محصولات، از زمان حرکت آنها از مبدا تا مقصد نهایی در زنجیره تامین ارائه می کند. یک شرکت درگیر SCF، احتمالا هزینه های پایین تر و یک زنجیره تامین مالی با ثبات تر را تجربه می کند، که به مزیت استراتژیک منجر می شود. گروه مالی نوآفرین رامان با درک علمی و صحیح از مفاهیم مالی شرکتی و تامین مالی با استفاده از تکنیک های (Hybrid Financing) و (Structured Finance) نسبت به تامین مالی پایدار زنجیره تامین برای شرکت ها اقدام می نماید.

خرید اهرمی (Leveraged Buyout or LBO)

تصاحب یا تملیک یک شرکت به طوری که درصد قابل توجهی از منابع تملک از محل بدهی تامین شده است را خرید اهرمی (LBO) می گوئیم. این روش به ما اجازه می دهد که یک شرکت را با منابع بسیار کمتری از حقوق مالکانه (Equity) تملک نمائیم. در واقع ما با استقراض منابع از طرق مختلف به خرید یک کسب و کار در روش LBO خواهیم پرداخت اما نکته بسیار مهم آن است که در بیشتر مواقع از محل سودآوری شرکت تملک شده به پرداخت بدهی هایی که بابت خرید آن ایجاد شده است می پردازیم. پس از پرداخت بدهی ها و تبدیل آنها به حقوق مالکانه می توانیم امیدوار باشیم که شرکت را به قیمتی بسیار بالاتر از بهای تمام شده و با سود در بورس اوراق بهادار به فروش برسانیم. علاوه بر آن بسیاری از شرکت ها برای تکمیل زنجیره ارزش می توانند از روش LBO برای تملک شرکت ها دارای سینرژی مشترک استفاده و برای سهامداران خود ثروت بیشتری خلق نمایند. آیا برای یک LBO موفق به کمک گروه مالی نوآفرین رامان آماده اید؟

Creative-Mind-Value-1-450x400