• فارسی
  • English

Email info@ramangroup.ir

Head Office 91015075 21 98+

مدیریت سرمایه گذاری

گروه مالی نوآفرین رامان > مدیریت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری ارزش آفرین

یکی از رویکرد های جدید در حوزه سرمایه گذاری، مالی سازی و شیوه سرمایه گذاری (Investment Style) توسط افراد حقیقی و حقوقی است. درآمد محور بودن سهام شرکت های سرمایه پذیر از دو نگاه مورد توجه است: اول سود نقدی شرکت ها که سالیانه پرداخت می شود و دوم ارزش سهام شرکت ها که با توجه به شرایط و اطلاعات مورد افشا شرکت ها تغییر می کند گروه مالی نوآفرین رامان با نگاه بر تمامی جزئیات و چالش های موجود در شرکت ها بهترین مسیر راهبری در این دو حوزه را ارائه می دهد تا مدیران در بازه زمانی مطلوب بیشترین افزایش درآمد را تجربه کنند.

تنوع بخشی بین المللی

هیچ کشوری صاحب بیشترین ثروت جهان نیست. با توجه به فرصت های متعدد بین المللی، تنوع بخشی، یک استراتژی معقول برای سرمایه گذاران است. بهره گیری از تنوع بخشی بین المللی بستگی به ضریب همبستگی بین بازارها، ریسک و بازده هر بازار دارد. اما مهمترین عامل ریسک در سرمایه گذاری بین المللی، نرخ ارز است. بازده سرمایه گذاری خارجی متاثر از بازده حاصل از دارایی از بازار و تغییر نرخ ارز دارایی است. گروه مالی نوآفرین رامان با گردآوری دانش اجرایی لازم در این زمینه و ارائه راهکارهای این حوزه، شرایط درآمدزایی مناسبی برای سرمایه گذاران داخلی در حوزه بین الملل ایجاد می نماید.

مانیتور و متعادل سازی پورتفوی

مباحث مربوط به بهینه سازی پورتفوی در کشور عمدتاً در خصوص پورتفوهای بورسی هلدینگ ها یا شرکت های سرمایه گذاری ارائه می گردد حال آنکه خدمات بسیار متنوع و ارزش آفرین در بهینه سازی پورتفوی غیر بورسی شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری قابل اجرا است که با پیچیدگی خاص خود می تواند تغییرات شگرفی در افزایش ثروت این دست از شرکت ها ایجاد کند.

تجزیه و تحلیل محیط اقتصادی

شرایط بنیادی شرکت ها، با توجه به صنعت مورد فعالیت، تغییر و تحولات منطقه و جهانی و سایر شرکت های فعال در حوزه عملیاتی قابل درک است. صنایع مختلف چالش های مربوط به خود را دارند. ترکیب پتانسیل های موجود در محیط داخلی و بین الملل با رویکرد سرمایه گذاری، مشارکت یا خروج از نکاتی است که به عنوان زیرساخت اولیه، توسط گروه مالی نوآفرین رامان مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد.

سرمایه گذاری خارجی

در بسیاری از شرکت ها، به ویژه انواع بین المللی، مشارکت در سرمایه گذاری، در قالب شرکت های Joint Venture Company) JVC) انجام می شود. مدل سازی بهترین حالت مشارکت در سرمایه گذاری، آنهم با توجه به شرایط طرفین، از نکات ظریفی است که می تواند در بلندمدت مزایا و لطمات گسترده ای برای شرکت ها ایجاد کند. گروه مالی نوآفرین رامان با ابزار مدل سازی مالی، بهترین گزینه مشارکتی که بیشترین ارزش را برای سرمایه گذاران خلق کند ارائه می نماید.

بازار مشتقات مالی

بازار جهانی مشتقات، بازار بسیار گسترده ای است. بانک تسویه حساب های بین المللی عنوان نمود که در ژوئن سال 2019 حجم مشتقه های OTC در سراسر جهان تقریبا حدود 640 تریلیون دلار بوده است. بنابراین مقیاس این بازار بسیار بزرگ است وهمچنان با سرعت بالایی رشد می کند.  اوراق بهادار مشتقه، اوراق بهادار مالی هستند که ارزش آنها به دارایی یا بدهی دیگری مانند سهام، کالاها، اوراق قرضه، شاخص ها، وام ها و غیره یا رویدادهای بخصوصی نظیر تغییرات در آب و هوا یا نرخ بهره مرتبط است. در واقع مشتقات مالی یکی از هیجان انگیزترین ابزارهای مالی نوین هستند که در کاهش و مدیریت ریسک بنگاه های اقتصادی و بازرگان بین المللی بسیار موثرند. پوشش ریسک از طریق ابزارهای مشتقه یکی از رایج ترین روش های مدیریت ریسک در شرکت های بزرگ و بین المللی می باشد که متاسفانه در کشور ما مغفول مانده است. به عنوان مثال پالایشگاه ها در کشورهای پیشرفته با ورود به قراردادهای آتی و اختیارمعامله در نفت خام و قبول ریسک آن، در مقابل نوسانات شدید قیمت نفت مصون سازی می شوند. گروه مالی نوآفرین رامان از طریق شرکای خارجی خود امکان حضور در بورس های بین المللی برای مدیریت و کاهش ریسک بنگاه های اقتصادی را فراهم نموده است.