۱۷۵ راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل سوم”

06 مرداد 1400

دقیقه

فصل سوم: محیط کار : دنیای خود را رنگی کنید…نوآوری   “ضربه زدن درست با یک چوب خمیده ، بهتر از صرف همه عمر در تلاش برای راست کردن كژي هاست” کن بلانچارد   30- حالا به این گوش کنید. زمان سرمایه است ، هرگز بدون توجه به زمانی که لازم است صرف انجام كاري...

۱۷۵ راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل سوم”

فصل سوم: محیط کار : دنیای خود را رنگی کنید…نوآوری

 

“ضربه زدن درست با یک چوب خمیده ، بهتر از صرف همه عمر در تلاش برای راست کردن كژي هاست”

کن بلانچارد

 

30-

حالا به این گوش کنید. زمان سرمایه است ، هرگز بدون توجه به زمانی که لازم است صرف انجام كاري شود به کسِی بله نگویید . شجاعت پاسخ منفی دادن به تقاضاهای نامناسب یا غیرضروری، باید مؤثرترین ابزار مدیریت زمان شما باشد.

31-

برای دانستن نقش هر بخش از سازمان خود وقتی را اختصاص دهید این زمانی را که پیشاپیش سرمایه­ گذاری می­ کنید اضطراب شما را در پاسخگويي به کسی كه خارج از بخش شما یک درخواست خیلی فوری دارد، از بین خواهد برد.

32-

“فلج ناشي از کمال­ گرایی”پر هزینه است. گاهی اوقات تلاش برای بی­ نقص کردن امور ارزش ندارد. نظری به” هزینۀ زمانی” که برای کمال گرایی نیاز است بیاندازید وآن را با ارزش کار بی ­نقص بسنجید. بسیاری از اوقات رتبه دومی که عملیاتی شده بهتر از رتبه اولی است که هنوز روی میز طراحی مانده است.

33-

وقتی یادداشتی می­ فرستید برای همه عالم کپی ارسال می­کنید؟ آیا واقعاً مردم اهمیتی به این کار می­دهند؟ بنابراين وقتی یادداشتی می ­نویسید یا ایمیل می­ فرستید، تنها آن را برای افرادی که بايد بدانند ارسال کنید. بعضی از افراد احساس می­ کنند باید به هر چیزی پاسخ دهند که درآن صورت وقت همه تلف می­ شود.

34-

می خواهید نکات نوشته شده بوسیله شما به سرعت در میان همه منتشر شود؟ جملات خود را به پانزده کلمه محدود کنید.

مقاله ی مرتبط:   واردکردن داده ها از فایل متنی یا یک سند

35-

آیا واقعاً گوش می دهید؟هربار که می­ گويید : “اما من فکر کردم که شما گفتید” افزون بر آن باید بگويید : “من تمام این مدت را با انجام کارهای خطا هدر دادم”. گوش دهید ، مطالب را روشن سازید ومطمئن شوید پیش از برداشتن گام بعدی ، مطلب را درک کرده­ اید. این کار برای هر دو طرف گفتگو ، سرمایه­ گذاری خوبی در زمان است.

36-

آیا کار شما این است که هر توپی را هر کس انداخت جمع کنید؟ با هر هزینه­ ای؟  از چنین برچسبی اجتناب کنید. درباره آن بیاندیشید.

37-

تلاش نکنید که مشکلات دیگران را رأساً حل کنید . ممکن است با آنان همدردی کنید اما اگر وقت خود را برای حل مشکلاتشان صرف کنید ، باشگفتي در مي­ يابيد مشکل بعدی آنان هم مشکل شما خواهد بود. بهترین کمکی که می­توانید در این زمینه به دیگران بكنید این است که به آنان یاد دهید چگونه مشکل خود را حل کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...