۱۷۵ راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل چهارم”

06 مرداد 1400

دقیقه

فصل 4 :وقفه ها … آفت اداره   “یک دقیقه وقت داری ؟” هرگز معنای فقط یک دقیقه را ندارد. پیش از آنکه پاسخ دهید ، همواره بپرسید درباره چه چیزی ؟                                               ...

۱۷۵ راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل چهارم”

فصل 4 :وقفه ها … آفت اداره

 

“یک دقیقه وقت داری ؟” هرگز معنای فقط یک دقیقه را ندارد. پیش از آنکه پاسخ دهید ، همواره بپرسید درباره چه چیزی ؟                                                                                                                                                                   آلک مکنزی

 

38-

ببین یک دقیقه وقت داری ؟ این یک پرسش است نه درخواست. اگر به پرسش آنها پاسخ آري داده ­اید از پرسشگر ناراحت نشوید.

قانون عمومی : اگر نمی توانید وقفه­ ها را از بین ببرید ، آنها را  حتي ­الامکان کوتاه کنید.

39-

وقتی افراد برای ایجاد وقفه در کار و مزاحمت می ­آیند . آنها را جلویِ درِ اتاق ملاقات کرده و با آنها بیرون از اتاق صحبت کنید . اجازه ورود به آنها ممکن است دقایقی به وقفه بیفزاید.

40-

سر پا بايستيد.

وقتي یک نفر بدون اطلاع قبلی می ­آید تا زمانیکه مایلید مکالمه ادامه یابد ، سرپا بایستید. برای اغلب افراد ایستادن راحت نیست و طول بیشتر وقفه ها نسبت مستقیمی با درجه راحتی فرد مزاحم دارد.

41-

باگفتن مؤدبانه “یک چیز دیگر پیش از آنکه تشریف ببرید” به پایان یافتن وقت اشاره کنید. مؤدب باشید اما کنترل را در دست داشته باشید . بیاد داشته باشید این محل کار شماست و شما در اینجا در مقابل زمان مسئول هستید.

مقاله ی مرتبط:   دیگرتوابع مالی اکسل

42-

صندلی­های اضافه را از اتاق خود بیرون بیاندازید. همیشه می­توانید اگر نیاز باشد یکی را از جايی دیگر تهیه کنید.

43-

نگذارید میز کارتان روبرویِ درِ اتاق باشد. افراد اگر چهره شما را نبینند کمتر مزاحم شما خواهند شد.

44-

منابع اصلی وقفه ها در کارتان را بررسي كنید . تعجب نکنید اگر متوجه شوید بزرگترین مزاحم شما رئیس شماست که در کار وقفه ایجاد می­کند . پس از اینکه از شوک خارج شدید با رئیستان بنشینید و ببینید می­ توانید راه ­هایی برای کاهش تعداد وقفه­ ها بیابید تا بهره­ وری شما در کار بیشتر شود.

45-

جلسات یک به یک با کارمندان و رئیستان ترتیب دهید . هر چیزی را که نیاز است درباره آن سخن گفته شود را گردآوری کنید و به جای آنکه با هر پیشامدي دقایقی مزاحم یکدیگر شوید همه را در یک جلسه تمام کنید .

46-

اگر نمی خواهید مزاحمتان شوند جعبه شیرینی در اتاقتان نگذارید چون مغناطیسِ مزاحمان است.

47-

به خودتان یک استراحت بدهید . می توانید 60 دقیقه کار با وقفه ومزاحمت را در 20 دقیقه بدون وقفه و مزاحمت انجام دهید. آیا راه بهتری از این برای پس­ انداز وقت وجود دارد؟

48-

مایلید در شرکتتان یک تفاوت مثبت با دیگران در صرفه­ جویی وقت داشته باشید؟ از همکاران ومعاونین بپرسید ، چه کاری انجام دهم تا وقت شما را هدر دهم و مانع کارایی شما شوم.

49-

هنری فورد همیشه به دفترمدیرانش می­رفت. وقتی از او پرسیدند چرا نمی­گوید آنها به دفتر او بیایند؟ پاسخ داد : به شما خواهم گفت ، من دریافته­ ام می­توانم دفتر همکارانم را سریعتر از زمانی ترک کنم که آنها به دفتر من آمده و می خواهم آنها را از دفترم بیرون کنم.

مقاله ی مرتبط:   آمار به زبان ساده - مقدمه‌ای بر آزمون فرضیه

“از وقت اضافه خود حفاظت کنید . آنها مانند الماسهای تراش نخورده هستند”

رالف والدو امرسون

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...