175 راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل نهم”

08 مرداد 1400

دقیقه

فصل 9 :  زمانی برای خودتان … و آنچه مهم است   زمان مانند نفت يك منبع طبيعي است . وقتي فراوان است بدون دانستن ارزشش از آن استفاده مي كنيم.  وقتي ناياب مي شود صرف نظر از هزينه به دنبال يك گالن اضافه  مي گرديم.  آيا شما حاضر نيستيد هرهزينه اي را بابت يك...

175 راه برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر “فصل نهم”

فصل 9 :  زمانی برای خودتان … و آنچه مهم است

 

زمان مانند نفت يك منبع طبيعي است . وقتي فراوان است بدون دانستن ارزشش از آن استفاده مي كنيم.  وقتي ناياب مي شود صرف نظر از هزينه به دنبال يك گالن اضافه  مي گرديم.  آيا شما حاضر نيستيد هرهزينه اي را بابت يك گالن اضافه از زمان براي بودن با دوستاني كه از ميان ما رفته ­اند پرداخت كنيد ؟ زمان هديه ارزشمندي است هر ثانيه ، هر دقيقه ، هر روز از آن را هوشمندانه صرف كنيد . ما نمي­توانيم هزينه از دست رفتن زمان را پرداخت كنيم .

سانی گان

 

162-

استراحت كنيد .هر چه بيشتر استراحت كنيد ، در زمان كوتاهتري مي­ توانيد كارها را انجام دهيد اگر خسته باشيد معمولا كندتر مي ­شويد و بيشتر دوباره كاري مي­ كنيد و حتي خسته ­تر و درمانده ­تر مي­ شويد مراقب خودتان باشيد.

163-

قهرمان نياوردن كار اداره به خانه در آخر هفته ­ها باشيد. وقت كافي براي شارژ مجدد باتري هايتان بگذاريد.

164-

ساعت 11 يا 1 بعداز ظهر براي ناهار برويد تا هم در وقت در صف ايستادن و هم در وقت گرفتن غذا صرفه­ جويي كنيد. رفتن براي ناهار سر ظهر (ساعت 12) محافظه‌كارانه بگوييم حداقل 15 دقيقه از وقت شما را در روز تلف مي­ كند … در حاليكه پاداش يكي است. بيانديشيد آيا اين معامله خوبيست؟

165-

از يك سرويس اشتراك سوپر ماركت استفاده كنيد مگر اينكه واقعا از مناظر ، سروصدا و صفها در فروشگاه لذت ببريد . بگذاريد ديگران وقتشان را براي شما صرف كنند. بيشتر اين نوع سرويسها مجاني هستند.

مقاله ی مرتبط:   تملک شرکت Monsanto توسط شرکت Bayer

166-

صبح خود را از شب قبل آغاز كنيد . لباسهاي خود را شب قبل آماده كنيد از جمله اينكه بدانيد كفشهايتان كجاست (اين مهم است) اقلامي را كه براي فردا در محل كار نياز داريد شب قبل در ماشين بگذاريد.

167-

ماشين خود را در مسير رفتن از محل كار به خانه پر از بنزين كنيد . ابتداي صبحِ خود را با گذراندن در پمپ بنزين هدر ندهيد .

168-

تمبرهاي پستي خود را به صورت الكترونيك خريداري كنيد . آيا واقعا كسي از ايستادن در اداره پست لذت می­ برد؟

169-

صورت حساب­هاي خود را به صورت الكترونيك پرداخت كنيد . با اين كار مي‌توانيد نصف وقت لازم براي پرداخت صورت حساب­هاي ماهيانه را صرفه­ جويي كنيد. اين معامله خوبي است .

170-

نگراني ، دزد زمان و انرژي است . طبيعي است كه نگران شويم.  اما شما مي­توانيد زمان ميان آغاز نگراني و اقدام در جهت رفع آن را، كوتاه­تر كنيد.

171-

تلويزيون را خاموش كنيد . (بله واقعا آن را خاموش كنيد) از برنامه­ هاي مورد علاقه خود لذت ببريد اما زمانيكه تنبلي مي­ كنيد و در جلوي تلويزيون دراز مي كشيد آن را خاموش كنيد . از خود بپرسيد : آيا اين برنامه تاثيري در اهداف شخصي يا حرفه‌اي من دارد؟ اگر نه ، ممکن است بخواهید آنرا خاموش کرده یا حداقل کانال را عوض کنید.

172-

اگر از تماشاي تلويزيون لذت مي­بريد برنامه هاي مورد علاقه خود را ضبط كرده و بعداً نگاه كنيد اين باعث مي ­شود از آگهي تلويزيوني با سرعت رد شويد و 15 دقيقه از يك ساعت را صرفه­ جويي كنيد .

مقاله ی مرتبط:   تملک شرکت First Data توسط شرکت KKR

173-

يك دستگاه قهوه ­ساز تايمردار بخريد و پيش از رفتن به رختخواب آن را برای فردا تنظيم كنيد.

174-

مسير رفتن از خانه به محل كار را ترسيم كرده و سعي كنيد در آن مسير سرويس هايي مثل خشك شويي ، تعمیرگاه و مانند آنها پيدا كنيد. وقت گرانبهاي خود را صرف ذخيره چند پني بي ­ارزش نكنيد. براي چند سنت صرفه ­جويي از مسیر مركز شهر به محل كار نرويد، مي توانيد آنها را در مسير كار به خانه خريداري كنيد. اين نوع صرفه ­جويي مالي ارزش زمان شما را ندارد.

175-

در راه رفتن به محل كار به نوارهاي صوتي گوش دهيد. یک روز از هفته را برگزیده و چيزي را ياد بگيريد. افراد به طور متوسط 500 ساعت را در سال در اتومبيل خود مي گذرانند ، چرا مقداري از آن را براي رشد شخصي يا حرفه اي يا حتي تفريح استفاده نكنيم . شما سزاوار آن هستيد.

176-

جايزه

نسخه اي از اين كتاب را به همسر ،همكار و دوستانتان بدهيد. هر چه شما در مديريت زمان موفق تر شويد وقت بيشتري براي لذت بردن با يكديگر خواهيد داشت.

پايان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...