آدیداس, ریباک را به قیمت ۲.۵ میلیارد دلار فروخت!

25 مرداد 1400

دقیقه

"آدیداس ای جی" کسب‌وکار "ریباک" را به گروه آتنتیک برندس فرخت. مبلغ این واگذاری معادل 2.1 م میلیارد یورو (2.5 میلیارد دلار)‏ بود و موجب شد برند مشهور دیگری به ترکیب فروش پورتفوی محصولات مصرفی شرکت خریدار، اضافه شود.

آدیداس, ریباک را به قیمت ۲.۵ میلیارد دلار فروخت!

“آدیداس ای جی” کسب‌وکار “ریباک” را به گروه آتنتیک برندس فروخت. مبلغ این واگذاری معادل ۲.۱ م میلیارد یورو (۲.۵ میلیارد دلار)‏ بود و موجب شد برند مشهور دیگری به ترکیب فروش پورتفوی محصولات مصرفی شرکت خریدار، اضافه شود.

شرکت آدیداس در حال واگذاری شرکت Reebok به پرتفوی در حال رشد گروه برند معتبر (‏ABG)‏ است، چرا که غول ورزشی آلمان به دنبال تقویت موقعیت خود در استراتژی ارتباط مستقیم به مشتری (‏D۲C)‏ است.

انتظار می‌رود اقدامات مربوط به معامله ۲.۵ میلیارد دلاری در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاملا خاتمه یابد. نام تجاری ریباک، که آدیداس آن را در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۳.۸ میلیارد دلار خریداری کرد، در اوایل سال جاری متوقف شد، آدیداس عمدتاً به دنبال خریدار بود به جای آنکه بر تولید کفش تمرکز کند.
مدیر عامل آدیداس کاسپر رستد در بیانیه‌ای گفت: “به نظر می‌رسد که با تمرکز بر تجارت الکترونیک، ارتباط مستقیم به مشتری و زنان با این تغییر مالکیت، برند Reebok در موقعیت خوبی برای موفقیت بلند مدت قرار خواهد گرفت.”

 

منبع:

سایت www.pymnts.com

سایت www.themiddlemarket.com

مقاله ی مرتبط:   6 دلیل برای فروش شرکت ها
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...