تحقیق نهاد نظارتی استرالیا در مورد تصاحب پایانه دانه نیوکاسل از سوی Qube!

18 مهر 1400

دقیقه

نهاد نظارتی استرالیا ACCC در مورد تصاحب پایانه دانه نیوکاسل از سوی Qube تحقیق می کند. نهاد تنظیم کننده رقابت استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که مسائل احتمالی ناشی از تصاحب اخیر شرکت لجستیکی Qube Holdings از ترمینال غلات عمده در بندر نیوکاسل در نیوساوت ولز را بررسی خواهد کرد.

تحقیق نهاد نظارتی استرالیا در مورد تصاحب پایانه دانه نیوکاسل از سوی Qube!

نهاد نظارتی استرالیا ACCC در مورد تصاحب پایانه دانه نیوکاسل از سوی Qube تحقیق می کند.

نهاد تنظیم کننده رقابت استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که مسائل احتمالی ناشی از تصاحب اخیر شرکت لجستیکی Qube Holdings از ترمینال غلات عمده در بندر نیوکاسل در نیوساوت ولز را بررسی خواهد کرد.

شرکت Qube در 8 سپتامبر گفت که ترمینال نیوکاسل آگری را به قیمت 90 میلیون دلار استرالیا (65.55 میلیون دلار) تملیک می کند و معامله را در پایان ماه گذشته اجرایی نمود.

کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا (ACCC) روز پنجشنبه گفت که Qube زمان کافی برای بررسی معامله در اختیار قرار نداده است زیرا این شرکت معامله را ظرف چند هفته پس از اعلام آن، اجرایی نموده است.

رود سیمز، رئیس ACCC در بیانیه ای گفت: “با انجام معامله قبل از آنکه ACCC فرصتی برای بررسی خود داشته باشد، Qube و صاحبان سابق ترمینال نیوکاسل Agri احتمالاً در معرض هزینه های قانونی ACCC قرار می گیرند.”

نگرانی های مطرح شده توسط فعالان بازار، ناشی از تسلط احتمالی Qube بر زنجیره تامین تحویل غلات فله به بندر نیوکاسل پس از معامله است.

Qube گفت که این توافق اجازه تاخیر در نهایی شدن معامله را نمی دهد و افزود: “ناامید کننده” است که ACCC تصمیم گرفته است به تحقیقات ادامه دهد.

مقاله ی مرتبط:   افزایش ۳۱ درصدی سهام شرکت THG پس از رد پیشنهاد تملیک
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...