Starry با قرارداد 1.7 میلیارد دلاری سهامی عام می شود!

22 مهر 1400

دقیقه

شرکت عرضه کننده پهنای باند Starry با قراردادی نزدیک به 1.7 میلیارد دلار سهامی عام  می شود. شرکت Starry Inc روز پنجشنبه اعلام کرد که با ادغام با شرکت پوسته ایFirstMark Horizon Acquisition Corp (FMAC.N) در یک معامله که ارزش این ارائه دهنده خدمات پهن باند را 1.66 میلیارد دلار برآورد می کنند، سهامی عام  می شود.

Starry با قرارداد 1.7 میلیارد دلاری سهامی عام می شود!

شرکت عرضه کننده پهنای باند Starry با قراردادی نزدیک به 1.7 میلیارد دلار سهامی عام  می شود.

 

شرکت Starry Inc روز پنجشنبه اعلام کرد که با ادغام با شرکت پوسته ایFirstMark Horizon Acquisition Corp (FMAC.N) در یک معامله که ارزش این ارائه دهنده خدمات پهنای باند را 1.66 میلیارد دلار برآورد می کنند، سهامی عام  می شود.

به عنوان بخشی از این توافقنامه، Starry معادل 452 میلیون دلار پول نقد دریافت می کند که شامل 130 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاری خصوصی در حقوق صاحبان سهام عمومی و سرمایه گذاری جاری حول تامین مالی از طریق سرمایه گذارانی مانندFidelity Management & Research Company ، Tiger Global Management و شرکت های وابسته بهFirstMark Capital  و دیگران.

به گفته این شرکت، وجوه حاصل از این معامله برای توسعه و استقرار خدمات Starry در سراسر ایالات متحده و پرداخت بدهی های موجود استفاده خواهد شد.

چت کانوجیا، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل، گفت: “ما انتظار داریم با این سرمایه جدید که در حال افزایش است، خدمات خود را در شهرهای بیشتری راه اندازی کنیم.”

این معامله در شرایطی صورت می گیرد که ادغام شرکت پوسته (SPAC) در بازار سرمایه ایالات متحده در ماه های اخیر شاهد رکود بوده است. با این وجود ، فعالیت های معامله ای امسال رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

Starry درآمد سالانه بیش از 1.1 میلیارد دلار را در سال 2026 پیش بینی می کند. در سال 2020، خط اصلی شرکت 187 درصد رشد کرد و به 13 میلیون دلار رسید. کانوجیا گفت، انتظار می رود این شرکت تا سال 2026 بیش از 25 میلیون خانوار تحت پوشش  قرار دهد، در حالی که این رقم در سه ماهه دوم سال 2021 تنها 4.7میلیون خانوار بود.

مقاله ی مرتبط:   موافقت مدیر دارایی شرکت M&G با تملیک اکثریت سهام در شرکت های سرمایه گذاری شاخص

شرکت پوسته که توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر FirstMark Capital  نیویورک پشتیبانی می شود، 360 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه عمومی افزایش یافته در اکتبر سال گذشته جمع آوری کرد.

این شرکت ترکیبی پس از ادغام در نماد “STRY” در بورس ملی فهرست می شود، که انتظار می رود تا سه ماهه اول سال آینده بسته شود.

SPAC ها شرکت های پوسته ای هستند که هیچ گونه فعالیت تجاری ندارند و با هدف ادغام در یک نهاد خصوصی بعداً در تلاش برای عمومی شدن آن، با دور زدن مسیر IPO سنتی، مطرح می شوند.

منبع: رویترز

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...