تاثیر تصویب لایحه زیرساخت در آمریکا از نگاه ادغام و تملیک شرکت ها (M&A)

25 مرداد 1400

دقیقه

رای دو حزبی سنای آمریکا برای تصویب لایحه زیرساخت نشان داد که شرکت‌ها در هر شکل نهایی این لایحه و در زنجیره تامین زیرساخت با فرصت‌های رشد قابل‌توجهی مواجه خواهند شد. اکنون زمان آن است که مشاوران حوزه زیرساخت، پرتفوی خود را ارزیابی نموده و در شکل کلان به این فکر کنند که در کدام...

تاثیر تصویب لایحه زیرساخت در آمریکا از نگاه ادغام و تملیک شرکت ها (M&A)

رای دو حزبی سنای آمریکا برای تصویب لایحه زیرساخت نشان داد که شرکت‌ها در هر شکل نهایی این لایحه و در زنجیره تامین زیرساخت با فرصت‌های رشد قابل‌توجهی مواجه خواهند شد. اکنون زمان آن است که مشاوران حوزه زیرساخت، پرتفوی خود را ارزیابی نموده و در شکل کلان به این فکر کنند که در کدام بخش می‌توانند جای پایی از خود گذاشته یا پورتفوی خود را توسعه دهند، پس این چهار نکته را در ذهن داشته باشیم.

 

1.عمیقاً در مورد “زنجیره تامین زیرساخت ” فکر کنید. با توجه به اندازه و وسعت منابع مالی مطرح شده، تمامی کشورها به احتمال زیاد از تنوع بیشتری از شرکت‌ها بهره مند خواهند شد. فعالیت M&A با توجه بخش‌های مشخص‌شده در شکل نهایی لایحه، به احتمال بالا شامل مصالح ساختمانی و فن‌آوری پاک خواهد بود. به دنبال شرکت‌هایی باشید که دارای اعتبار و قرارداد دولتی هستند و ارزش‌گذاری‌های آنها بالا است. اما بین یا درون بخش‌ها، در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری از طریق تمام مراحل طراحی، ساخت، اجرا، و حفظ پروژه های حوزه زیرساخت و تمام محصولات و خدماتی که با هر یک از آن‌ها همخوانی​ دارند، فکر کنید. همچنین، تاثیر مقیاس را در نظر بگیرید: از نظر تاریخی، سرمایه گذاران زیرساخت آینده ممکن است در مورد شرکت‌های ساخت‌وساز و مهندسی و طراحی فکر کرده باشند، اما نه لزوماً در خصوص یک شرکت تولید میلگرد. ​اما با توجه به مقیاس سرمایه گذاری در لایحه، انتظار داریم یک شرکت تولید میلگرد یک سرمایه‌گذاری برجسته باشد. ​

 

2.بلند مدت فکر کنید. ما انتظار داریم که این فرصت رشد، یک پدیده شش تا دوازده ماهه نباشد، بلکه با توجه به مدت زمان بیشتر پروژه‌های زیربنایی، سال‌ها ادامه پیدا کند. یک شرکت PE می‌تواند در حال حاضر در شرکتی سرمایه‌گذاری کند، طی دوتا سه سال آینده یک کسب‌ وکار بسازد و سپس در فرصتی در سال‌های سوم تا پنجم خارج شود، آنهم در حالی که هنوز فرصت‌های رشد مربوط به زیرساخت وجود دارد.

مقاله ی مرتبط:   شرکت ACS اسپانیا 2.9 میلیارد یورو از فروش واحد صنعتی به رقیب فرانسوی Vinci SA سود خواهد برد

 

3.بررسی پلتفرم‌های جدید، یا رشد پرتفوی‌های موجود. هم اکنون، یک فرصت مطلوب برای شرکت‌های PE است تا به شرکت‌های حوزه زیر ساخت به عنوان پلت فرم برای حرکت به فضاهای جدید نگاه کنند. همچنین این امر می‌تواند یک فرصت بزرگ برای کسب و کارهایی باشد که در حال حاضر پرتفویی در زنجیره تامین زیرساخت دارند. این شرکت ها برای به دست آوردن و کنترل بخش بیشتری از زنجیره تامین اقدام خواهند نمود ادغام عمودی، افزایش حوزه خدمات و محصولات، تملیک شرکت های تامین کننده یا رقیب، یا ایجاد ساختای جدید در مقیاس بزرگ از اقدامات ابن بخش خواهد بود.

 

4.برای چالش‌های جدید آماده باشید. تمام آنچه گفته شد، فرصت‌هایی مملو از چالش‌ها است که سرمایه گذاران باید به آن فکر کنند. برخی از شرکت‌های خصوصی ممکن است برای اولین بار پیمانکاران دولتی شوند، که با طیف وسیعی از نیازهای بالقوه، از امنیت سایبری، گزارش مالی، قوانین حسابداری به اهداف و معیارهای تنوع، حقوق صاحبان سهام، می‌رسد. پیچیدگی پروژه‌های زیرساخت و مقدار بالقوه سرمایه درگیر، خطر تقلب، هدر رفت و سو استفاده را افزایش می‌دهد، بنابراین مهم است که چگونگی اعمال انطباق و نظارت را در نظر بگیریم.

 

نکته نهایی: شرکت های PE در اینجا فرصت منحصر به فردی برای مشارکت دارد. علاوه بر توان بالقوه مالی، PE ها همچنین می‌توانند با حمایت از پروژه‌هایی که موجب اشتغال زایی، بهبود دسترسی به آب پاک، پهنای باند، گسترش انرژی پاک، و غیره می شوند به رفاه عمومی گسترده‌تر کمک کنند.

 

منبع:

وبسایت www.themiddlemarket.com

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...