پیشنهاد تملیک 3.94 میلیارد دلاری EQT برای تملیک Zooplus

04 مهر 1400

دقیقه

شرکت سرمایه گذاری خصوصی EQT قیمت 3.94 میلیارد دلار برای تملیک Zooplus آلمان پیشنهاد می دهد. Zooplus AG، یکی از بزرگترین خرده فروشان لوازم حیوانات خانگی آنلاین اروپا، روز شنبه گفت که شرکت سرمایه گذاری خصوصی سوئدی EQT AB پیشنهاد تملیک این شرکت را با قیمت 3.36 میلیارد یورو (3.94 میلیارد دلار) ارائه داده است.

پیشنهاد تملیک 3.94 میلیارد دلاری EQT برای تملیک Zooplus

شرکت سرمایه گذاری خصوصی EQT قیمت 3.94 میلیارد دلار برای تملیک Zooplus آلمان پیشنهاد می دهد.

Zooplus AG، یکی از بزرگترین خرده فروشان لوازم حیوانات خانگی آنلاین اروپا، روز شنبه گفت که شرکت سرمایه گذاری خصوصی سوئدی EQT AB پیشنهاد تملیک این شرکت را با قیمت 3.36 میلیارد یورو (3.94 میلیارد دلار) ارائه داده است.

پیشنهاد EQT به ازای هر سهم 470 یورو برای Zooplus پس از آن مطرح می شود که شرکت خصوصی آمریکایی Hellman & Friedman در این ماه قیمت پیشنهادی تملیک این شرکت را با 3.29 میلیارد یورو از 3 میلیارد یورو اولیه فراتر برد.

این قرارداد تقریباً %69 مازاد برای آخرین قیمت سهام Zooplus در 12 اوت، یک روز قبل از ارائه اولین پیشنهاد Hellman & Friedman، نشان می دهد.

این شرکت که از افزایش تقاضای آنلاین برای لوازم حیوانات خانگی در طول همه گیری کرونا سود برده است، در بیانیه ای اعلام کرد که هیئت های مدیریتی و نظارتی آن از پیشنهاد خرید EQT استقبال کردند.

در اوایل ماه جاری، سرمایه گذار مالی آمریکایی KKR & Co Inc مذاکرات خود را در مورد پیشنهاد احتمالی تصاحب این شرکت، دو روز پس از پیشنهاد Hellman & Friedman ، متوقف کرد.

(1 دلار = 0.8537 یورو)

منبع: رویترز

مقاله ی مرتبط:   50 درصد از سهام هیتاچی ژاپن به فروش می رسد
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...