بانکو اینتر با پشتیبانی SoftBank فین تک آمریکایی USEND را خریداری کرد.

07 شهریور 1400

دقیقه

پرونده اوراق بهادار روز جمعه نشان داد که بانک دیجیتالی  Banco Inter SA برزیل به منظور دستیابی و تملک  استارتاپ مالی USEND  مستقر در ایالات متحده به توافق رسید و اولین ورود بین المللی خود را انجام داد. Inter ، که توسط گروه SoftBank Group ژاپن حمایت می شود ، گفت که USEND معاملات ارزی...

بانکو اینتر با پشتیبانی SoftBank فین تک آمریکایی USEND را خریداری کرد.

پرونده اوراق بهادار روز جمعه نشان داد که بانک دیجیتالی  Banco Inter SA برزیل به منظور دستیابی و تملک  استارتاپ مالی USEND  مستقر در ایالات متحده به توافق رسید و اولین ورود بین المللی خود را انجام داد.

Inter ، که توسط گروه SoftBank Group ژاپن حمایت می شود ، گفت که USEND معاملات ارزی ، کیف پرداخت پول ، کارت های بدهی و پرداخت قبوض را به 150،000 مشتری ارائه می دهد.

اگرچه در حال حاضر بیشتر مشتریان USEND برزیلی هایی هستند که در ایالات متحده زندگی می کنند ، Joao Vitor Menin ، مدیر عامل Inter در مصاحبه ای گفت ، شرکت او مخاطبان گسترده ای را برای رقابت با Chime Financial و SoFi Technologies Inc هدف قرار خواهد داد.

Menin گفت: “من فکر می کنم فضای بیشتری برای رقابت بانکی در ایالات متحده وجود دارد ، زیرا fintech ها مشتریان بانک های سنتی را جذب می کنند.”او افزود کیف پولهای USEND هزینه ای دریافت نمی کنند.

ارزش این قرارداد فاش نشده است ، اما Menin گفت خرید USEND بزرگترین حرکت Inter از زمان عرضه سهام خود در سال 2018 است.

پس از اعلام این خبر ، واحدهای Banco Inter ، شامل یک سهم عادی و دو سهم ممتاز ، بیش از 5 درصد در معاملات صبح افزایش یافت.

مدیرعامل گفت ، Inter همچنین در حال خرید در اروپا و آمریکای لاتین است. با این حال ، Menin گفت که این بانک قصد دارد در خارج از برزیل دارایی کمتری داشته باشد و از فناوری fintech تقلید می کند که بدون داشتن مجوز کامل بانک می تواند فعالیت کند.

مقاله ی مرتبط:   Wizz Air پیشنهادی برای تصاحب easyJet ارائه داد که رد شد!

برخلاف Banco Inter ، اکثر fintech های آمریکای لاتین مناطق توسعه یافته یا بازار نوظهور سایر کشورها را هدف قرار داده اند.

این حرکت بانکو اینتر ، که 12 میلیون مشتری دارد ، در حالی انجام می شود که این بانک در تلاش است تا در ابتدای سال 2022 سهام خود را دربورس Nasdaq وارد کند تا به طیف وسیعی از سرمایه گذاران دست یابد و  شاید ، ارزش آن را افزایش دهد.

منبع :

www.reuters.com

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...