Criteria اسپانیا، پیشنهاد IFM را برای تملیک Naturgy را نپذیرفت!

06 مهر 1400

دقیقه

Criteria اسپانیا می گوید پیشنهاد جزئی IFM را برای تملیک Naturgy نمی پذیرد. Spain’s Criteria، بزرگترین سهامدار شرکت انرژی Naturgy، روز جمعه اعلام کرد که هیئت مدیره آن تصمیم گرفته است که را در پیشنهاد تصاحب 26 درصد از سهام خود توسط صندوق استرالیایی IFM برای Naturgy را منعقد نکند.

Criteria اسپانیا، پیشنهاد IFM را برای تملیک Naturgy را نپذیرفت!

Criteria اسپانیا می گوید پیشنهاد جزئی IFM را برای تملیک Naturgy نمی پذیرد.

Spain’s Criteria، بزرگترین سهامدار شرکت انرژی Naturgy، روز جمعه اعلام کرد که هیئت مدیره آن تصمیم گرفته است که را در پیشنهاد تصاحب 26 درصد از سهام خود توسط صندوق استرالیایی IFM برای Naturgy را منعقد نکند.

IFM پیشنهاد 4.9 میلیارد یورو (5.76 میلیارد دلار) را برای به دست آوردن 22.69 درصد از سهام گروه اسپانیایی انرژی آغاز کرده است.

Criteria گفت به این نتیجه رسیده است که این پیشنهاد “رضایت کامل” را ارائه نمی دهد و یک سرمایه گذار بلند مدت متعهد مورد نیاز است.

هیئت مدیره Naturgy پیشتر گفته بود که سهامداران اصلی آن، که 67 درصد سهام گروه اسپانیایی انرژی را در اختیار دارند، به فروش رضایت نخواهند داد.

این پیشنهاد منوط به تأمین حداقل %17 از این گروه است، اگرچه IFM در پیشنهاد خود که هفته گذشته ارائه شد اعلام کرد که می تواند حداقل آستانه را به %10 کاهش دهد.

علاوه بر Criteria ، که در حال حاضر 26 درصد در این گروه سهام دارد، سهامداران اصلی Naturgy صندوق های سرمایه گذاری خصوصی CVC و GIP هستند که به ترتیب 20.7 و 20.64 درصد سهام  را دارند.

Criteria ، سهامدار اصلی Caixabank، به طور کامل متعلق به بنیاد بانک پس انداز سابق La Caixa است. سهامداران Naturgy تا 8 اکتبر فرصت دارند که این پیشنهاد را بپذیرند.

مقاله ی مرتبط:   شرکت متا پلتفرمز پس از تایید رگولاتوری، قرارداد تملیک شرکت Kustomer را منعقد می کند
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...