سرمایه گذاری ZF در Oxbotica برای توسعه شاتل های شهری خودران

21 مهر 1400

دقیقه

ZF برای توسعه شاتل های شهری خودران در Oxbotica سرمایه گذاری می کند. تأمین کننده قطعات صنعت خودروسازی آلمان ZF Friedrichshafen AG در استارت آپ نرم افزار خودران بریتانیایی Oxbotica سرمایه گذاری می کند تا به طور مشترک سیستم های رانندگی خودران شاتل {شبیه غلاف دانه ها} را ایجاد کند . بتواند افراد و کالاها را حمل کند.

سرمایه گذاری ZF در Oxbotica برای توسعه شاتل های شهری خودران

ZF برای توسعه شاتل های شهری خودران در Oxbotica سرمایه گذاری می کند.

تأمین کننده قطعات صنعت خودروسازی آلمان ZF Friedrichshafen AG در استارت آپ نرم افزار خودران بریتانیایی Oxbotica سرمایه گذاری می کند تا به طور مشترک سیستم های رانندگی خودران شاتل {شبیه غلاف دانه ها} را ایجاد کند . بتواند افراد و کالاها را حمل کند.

این دو شرکت روز پنجشنبه گفتند که شرکت ZF معادل 5 درصد از سهام Oxbotica مستقر در آکسفورد را در اختیار دارد و در هیئت مشورتی آن نیز یک جایگاه خواهد داشت. جزئیات مالی سهام اعلام نشده است.

این سرمایه گذاری جدیدترین سری از معاملات و پروژه هایی است که ZF با درآمد  32.6 میلیارد یورو (37.7 میلیارد دلار)  در سال 2020 اعلام کرده است که هدف آن کمک به تأمین کننده قطعات خودرو آلمانی برای تقویت تخصص خود در فناوری های رانندگی خودران است.

تورستن گولفسکی، معاون اجرایی ZF در سیستم های تحرک خودگردان، در بیانیه ای گفت: “به همراه Oxbotica، ما در حال توسعه سیستم های خودران برای افراد خودمختار و جابجایی بار هستیم که چالش های فعلی حمل و نقل عمومی و تدارکات را برطرف می کنند.”  همچنین، آنها گفتند که این دو شرکت از سال 2019 روی پروژه ها همکاری کرده اند.

در اوایل سال جاری، فروشگاه آنلاین میوه و تره بار انگلیسی Ocado (OCDO.L) اعلام کرد که 10 میلیون پوند (13.6 میلیون دلار) در Oxbotica سرمایه گذاری می کند تا بخشی از ارتباط با هدف کاهش هزینه های تحویل در مایل آخر باشد.

در ماه مه، واحد Mobileye ZF و Intel Corp (INTC.O) اعلام کردند که به طور مشترک سیستم های ایمنی پیشرفته ای از جمله ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی و سیستم های حفظ خط را برای تویوتا موتور توسعه می دهند.

مقاله ی مرتبط:   فشار صندوق تامین مالی Third Point LLC برای فروش شرکت Cano Health
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...